MŪSU VĒSTURE

Biedrība “Jelgavas futbola centrs  Viola” (JFC Viola) ir dibināta 1996.gadā un to izveidoja tolaik jaunais un azartiskais treneris Dainis Kazakevičs. Līdz 2006.gadam klubs strādāja ar nosaukumu FK “Viola” un katru gadu tā darbība pilnveidojās un audzēkņu skaits palielinājās.


2004.gadā meistarkomanda tika apvienota ar FK RAF 1.komandu, izveidojot pusprofesionālu futbola klubu FK “Jelgava”, FK “Violā ” atstājot bērnu un jauniešu “sistēmu”. 2006.gadā nosaukums tika mainīts uz JFC Jelgava (Jaunatnes futbola centrs Jelgava) un tāds tas saglabājās līdz 2023.gada decembra vidum.


2013.gadā visi JFC Jelgava futbolisti un treneri pārgāja uz FK “Jelgava”, izveidojot vienu no Latvijas tālaika spēcīgākajām futbola akadēmijām ar veiksmīgu virslīgas meistarkomandu galvgalī. Līdz 2020.gada beigām JFC Jelgava “atpūtās” jeb neveica nekādu darbību, bet 2021.gada sākumā sākās lielā atdzimšana lieliem darbiem.


No 2021. līdz 2023.gadam JFC Viola (ar nosaukumu JFC Jelgava) startēja Latvijas futbola 3.līgas Rietumu zonas turnīrā jeb Rietumu līgā, kuru 2023.gadā uzvarēja un no 2024.gada sezonas ir pilntiesīgs un ambiciozi labdabīgs Latvijas 2.līgas klubs.


Pie citiem sasniegumiem var minēt to, ka JFC Viola tika atzīts par Latvijas labāko amatierfutbola klubu (LFF vērtējumā) 2021.un 2022.gadā, kā arī 2023.gadā Jelgavas dome JFC Violu novērtēja kā labāko sporta organizāciju Jelgavā 2023.gadā.

 

VIOLAI - 20

JFC Viola 20 gadu jubileja tika svinēta 2016.gada decembra beigās – svētku diena sākās ar apmēram 200 “violiešu” satikšanos (reģistrēšanos, bijušo treniņu biedru atpazīšanu vai neatpazīšanu, dalīšanos komandās un ģērbšanos sporta tērpos) un futbola turnīru starp dažādu gadu treniņgrupu audzēkņiem, kā arī treneriem un atbalstītājiem. Pēc sportiskās daļas, kas notika Jelgavas sporta hallē, visi devās uz “Jelgavas krekliem”, kur bija klāti galdi, notika svētku runas, fotografēšanās un dejošana līdz rītam.

VIOLAI - 10

JFC Viola 10 jubileja vērienīgi tika nosvinēta 2006.gada novembrī – sportiskajā daļā audzēkņi, viņu vecāki, meistakomandas futbolisti un treneri sacentās minifutbola turnīrā, bet saviesīgā daļa notika “Jelgavas baltajos kreklos” ar rotaļām, dažādiem priekšnesumiem, balvu pasniegšanu un, protams, neskaitāmām runām un kārtīgu maltīti.